INTRO

Sme veľmi radi že sa vzájomne „stretávame“ pri našom tréningovom programe HOMEGYM.

Snažili sme sa pre vás priniesť niekoľko noviniek do tréningového procesu . Totiž všetko, čo ostáva stagnovať postupne zaniká. I keď je to samozrejme nevyhnutný proces, je na nás, ako sa s touto realitou popasujeme.

Pohyb by mal byť súčasťou aj tých najbežnejších dní v našom živote. Je to niečo, čo nás rozvíja, čo prospieva správnej činnosti našich vnútorných orgánov, čo zlepšuje kvalitu nášho fyzického, ale aj toho duševného zdravia. A v neposlednom rade, robí nás jednoducho viac sexy ☺

Ako dlho trvá program ?

HOMEGYM 3 je program na minimálne 6 týždňov. Každá jedna fáza trvá 2 týždne a každý tréning zopakujeme aspoň 2x. 

Avšak rešpektujeme samozrejme originalitu každého jedinca a vôbec nič sa nedeje, ak si niektoré fázy predĺžite. Ak jednotlivé tréningy neopakujete 2x, ale až pokiaľ nebudete cítiť, že progres sa spomaľuje, alebo sa úplne zastavil. Vtedy prejdete plynulo na ďalšiu fázu. 

Úplne v poriadku je, ak si celý tréningový program odmakáte niekoľko krát. Avšak vždy sa budete snažiť cvičiť tvrdšie, zdvíhať ťažšie bremeno, alebo byť v cvikoch, ktoré si to vyžadujú jednoducho rýchlejší.

Rozdelenie tréningov

Prvou zmenou je, že sme tréningy tentokrát rozdelili do určitého „splitu“. To znamená, že neprecvičujete celé telo v dvoch tréningoch ako doposiaľ, ale venujete väčšiu pozornosť jednotlivým svalovým partiám. Vykonáte viac cvikov na každú partiu a tým pádom ju zaťažíte a zamestnáte o to viac. Avšak takmer v každom tréningu na hornú časť tela sú zamestnané napríklad aj nohy a naopak. 

Tréningový program je rozdelený nasledovne:

Tréning 1.)

 • Prsia – Chrbát – Brucho 

Tréning 2.)

 • Nohy – Brucho

Tréning 3.)

 • Plecia – Biceps – Triceps -Zadok

Tréningy navrhujeme rozdeliť nasledovne:

 

Pondelok – Tréning 1

Utorok – Prechádzka, alebo beh

Streda – Tréning 2

Štvrtok – Voľno

Piatok – Tréning 3

Sobota – Jóga, plávanie a pod. (aktívna regenerácia)

Nedeľa – Voľno

Avšak samozrejme každý z nás má iné možnosti a čas, kedy môže trénovať. Snažte sa však nájsť si aspoň 3 dni na to, aby ste si zacvičili, pretože nikto iný to za vás žiaľ neodmaká.

Ak ste profíci a trénujete už naozaj dlhší čas, kľudne môžete trénovať systémom 3+1. To znamená, že všetky tréningové dni nasledujú priamo po sebe a voľno je až po treťom  odtrénovanom dni. To znamená:

Pondelok – Tréning 1

Utorok – Tréning 2

Streda – Tréning 3

Štvrtok – Voľno

Piatok – Tréning 1

Sobota – Tréning 2

Nedeľa – Tréning 3

Avšak nezabúdajte počúvať svoje telo. Kedy potrebujete trošku oddýchnuť, poprípade aspoň jemne spomaliť. Buďte k sebe úprimní, pretože niektoré veci sa urýchliť nedajú a môže sa stať pravý opak. Vyčerpanie, nedajbože zranenie a podobne. 

 

Rozdelenie tréningových fáz

 Každý tréning sa snažíme zopakovať aspoň 2x. To znamená, že každá tréningová fáza trvá 2 týždne.

Ak však budete mať chuť, budete cítiť že sa zlepšujete a budete chcieť každý tréning zopakovať, kľudne do toho.

 

Ďalšia zmena v HOMEGYMe je, princíp jednotlivých fáz. Nemeníme po každej odtrénovanej fáze len cviky, ale meníme aj samotný princíp tréningov. 

 

Prvá fáza je viac silová i keď trénujeme v supersérii 3 cvikov.

Druhá fáza je tzv. Strength Conditioning, kedy sme navýšili počet cvikov a jemne zvýšili aj intenzitu cvičenia. Zapotíme sa tu o niečo viac, čiže nachystajte uteráky.

Tretia fáza je princípom kruhového tréningu. Necvičíme na počet opakovaní, ale snažíme sa ich za určený čas zvládnuť čo najviac! Tu už ide naozaj do tuhého.  

 

Čo budeme potrebovať

 

 • Podložku na cvičenie
 • Jednoručné činky, alebo závažia
 • Fit lopta
 • Stolička (alebo bednička a pod.)
 • Miniband
 • Dlhý band
 • Slidre (alebo servítky, handričky, uteráky)
 • Knihy, alebo yoga blocks

Najdôležitejšie zo všetkého je naše zdravie. Rešpektujte prosím svoje možnosti a pohybové schopnosti. Nepreceňujte svoje možnosti, avšak ani sa nepodceňujte a ak vládzete a cítite sa dobre, kľudne pridajte. 

Ak by vám niektorý cvik robil problém, spomaľte, sústreďte sa na jeho vykonanie a kľudne sa kontrolujte v zrkadle. Ak si však nie ste istí a strácate pocit istoty, radšej ho celkom vynechajte, alebo nahraďte iným. 

Držíme vám palce a veríme, že si dobre zatrénujete a nebudete badať zmeny len na svojom zovňajšku, ale hlavne sa budete cítiť dobre vo vlastnom tele a HOMEGYM vám prinesie veľa radosti a dobrých potréningových endorfínov.