Tréningové plány do fitka 

“Semper Paratus” 

Mať pripravený tréningový plán môže byť esom v rukáve! Rozhodujúcim sa stáva v príprave profesionálneho športovca ale rovnako môže pomôcť aj bežnému človeku pri jeho snahe za vytúženou postavou, alebo fyzickou pripravenosťou. 

Náhodné vyberanie cvikov podľa chuti môže byť síce fajn (pretože si podvedome vyberáme zväčša len zo zásobníku cvikov, ktoré máme radi), ale paradoxne práve to môže byť stopkou pri ceste za naším cieľom. 

Adaptácia nervovo-svalového systému je častokrát otázkou niekoľkých týždňov (záleží napr na trénovanosti a športovej histórii). Aby sme sa vyhli stagnácii a predišli napríklad zraneniu, je dobré po určitom čase jemne zmeniť tréningový proces, čo nám v konečnom dôsledku zaručí aj väčšiu zábavu. 

V našich tréningových plánoch si prejdeme periodizáciou, ktorá v sebe obsahuje niekoľko tréningových princípov. Vyskúšate si tak vždy niečo nové a v neposlednom rade získate predstavu, ako si môžete tréning poskladať aj vy sami, keď na to príde.

Na aké obdobie je každý tréningový plán?

  • Každá jedna fáza je nastavená na 3 týždne. Cieľom je, aby sme každý z tréningov opakovali 3-6x. Telo potrebuje čas na adaptáciu a zlepšenie. Čiže aj tu platí, že opakovanie je matkou múdrosti 🙂

Ako často sa mení tréningový princíp?

  • Tréningový princíp sa mení každých 12 týždňov. V priebehu roku si tak prejdeme 4 princípy, ako napríklad tréningy na celé telo (German body comp training, tréning rozdelený na vrch a spodok, split tréning (rozdelenie na svalové partie a podobne).

Pre koho sú tréningy určené?

  • Tréningy sú určené pre všetkých bežných ľudí. Plánik s náročnejšími cvikmi obsahujú regresiu cviku, čiže aj tu je priestor na zlepšenie. Cviky pre začínajúcich sú označené farebne.

Ako dlho trvajú jednotlivé tréningy?

  • Každý tréning je do 60 min.

Ako “čítať” jednotlivé tréningové info?

  • Všetky tréningy obsahujú informácie ako postupovať a ku každému cviku je ilustračné video. Ku každej fáze je na lepšie sledovanie progresu a zjednodušenie priložený tréningový hárok, kde si môžete zapisovať všetky dôležité info. Rovnaké používame aj my pri osobných tréningoch.

Môžem sa kedykoľvek pridať?

  • Áno, tréningový plán sa začína vždy prvou fázou a “nenabehneš” tak do rozbehnutého tréningového procesu. 

Cena?

  • Plánik na 3+ týždne stojí 29,90 eur a bude zasielaný formou PDF na e-mail

V prípade záujmu nás kontaktujte na  : strength.mindinstitute@gmail.com